Školné do družiny na letošní rok činí 150Kč/měsíc.

Základní informace k fungování školní družiny ZDE.

Za chviličku se budeme loučit s podzimem, který nám utekl neskutečnou rychlostí, abychom se mohli těšit na zimu, která nám, jak doufáme, přinese spoustu sněhových radovánek a hlavně pak ty nejkrásnější svátky v roce.

Ale abychom nepředbíhali, pojďte se s námi ohlédnout za tím, co jsme během podzimních měsíců v družině zažili.

Září máme v družině spojeno s jablíčky, která využíváme ve výtvarné tvorbě a pracovních činnostech. Nejvíce se však děti těší na pečení štrúdlů.

Velmi oblíbené jsou také závody v jízdě zručnosti na kolech a koloběžkách.

Každý měsíc vyrážíme alespoň na jednu delší procházku, v rámci které poznáváme naši krásnou obec.

Vaneska nás pozvala k sobě domů, abychom se podívali na jejich obůrku s daňky a jelínkem. Tímto mockrát děkujeme její mamince, že nám tuto mini exkurzi umožnila.

Říjen je věnován dílničkám, kdy tvoříme všechno možné z přírodnin. Výrobky si děti mohou odnést domů a zpříjemnit si tak prodlužující se večery.

Nocování v družině je pro děti největším podzimním zážitkem. Tradičně je spojen se svátkem zesnulých. My se snažíme propojit tradice našich českých dušiček a halloweenu, který někteří odsuzují, jiní naopak milují. My jsme tak něco mezi. Vyrobili jsme lucerničku pro naše blízké zesnulé, které nám v noci pomyslně svítily, zahráli jsme si hru během níž děti plnily strašidelné úkoly, sepsali jsme své strachy, vložili je do truhličky a večer jsme je zakopali na školní zahradě. Nechyběla pohádka na dobrou noc a samozřejmě stezka odvahy.

Svatý Martin, nás na svém bílém koni přenáší do zimy, na kterou se velmi těšíme. Oblíbené je opět pečení, tentokrát svatomartinských rohlíčků.