Školné do družiny na letošní rok činí 100Kč/měsíc.

Ve středu 21. června se 25 dětí školní družiny zúčastnilo celodenního výletu na Čantoryji. Na vrcholu na ně čekala družstva Dobrovolných hasičů z Nýdku a Bystřice, která si pro ně nachystala bohatý program.

18. května měla školní družina besídku pro maminky. V programi vystoupilo 22 dětí.

12. května se 16 dětí školní družiny zúčastnilo závodu na kole ve zručnosti.

27. dubna se 15 dětí školní družiny zúčastnilo programu na Vítání občánků v OÚ Nýdek.

V pátek 24. března děti školní družiny vyhodily symbol zimy – Morenu do Hluchové. Hurá, bude jaro!!!

V pátek 17. března si děti ze školní družiny udělaly výlet na Střelmou.

Ve čtvrtek 2. února jsme měli družinový karneval, kterého se zúčastnilo 16 dětí v maskách.

12. prosince vystoupilo 18 dětí školní družiny se svým vystoupením v Penzionu pro důchodce v Nýdku – Hluchové.

4. listopadu jelo 29 dětí školní družiny s vychovatelkou a praktikantkou do Třince na výstavu o Karlu IV.

Děti školní družiny s vychovatelkou paní Caputovou děkují tímto manželům Gaszkovým za darovanou pohovku a panu Przyhodovi za její dovezení do družiny.

img_1075

7. října 16 dětí školní družiny navštívilo „Ukázkovou zahradu“ v Pasekách. Děti si mohly prohlédnout a okusit asi 40 druhů bylinek a koření.

6. října vystoupilo 13 dětí školní družiny se svým programem na Vítání občánků na OÚ v Nýdku.

19. května byla ve školní jídelně besídka pro rodiče žáků ŠD, které se zúčastnilo 25 dětí.

9. května se 26 dětí školní družiny zúčastnilo výletu na Čantoryji.

Ani letos žáci školní družiny nezapomněli a zajistili příchod jara tím, že vynesli symbol zimy Morenu.

Poslední den 1. pololetí proběhl také ve školní družině karneval se spoustou různých soutěží.

Žáci školní družiny si pro rodiče připravili vánoční představení.

V poslední době se žáci školní družiny zúčastnili Vítání občánků, školního kola Superfarmáře, závodů na kolečkových bruslích a navštívili také výstavu Staré pověsti české. Fotografie níže.

Dne 2. října si pro nás nýdečtí hasiči připravili poučné i zábavné odpoledne. Dozvěděli jsme se o první pomoci, děti si mohly vyzkoušet přilbu, prohlédnout tři hasičské vozy a zastříkat si se stříkačkou. Celkem se této akce zúčastnilo 23 dětí školní družiny Tímto bychom také chtěli poděkovat hasičům za uspořádání této akce!

18. června bylo 25 dětí školní družiny na celodenním výletě na Čantoryji.

12. května šlo 19 dětí naší družiny na odpolední výlet. Cílem byla Gora – konečná.

Deset dětí naší družiny se 9. dubna na Obecním úřadě zúčastnilo se svým programem Vítání občánků.

V pátek 20. března děti školní družiny vyhodily symbol zimy – Morenu do Hluchové. Teď už se jara určitě dočkáme!!!

Ředitelství školy, p. vychovatelka a děti školní družiny děkují manželům Ruszovým a manželům Mitrengovým za dovybavení školní družiny. Přejeme Vám krásný rok 2015.

Ve čtvrtek 8. prosince navštívili žáci školní družiny výstavu na téma Středověk, která se koná v Muzeu třineckých železáren.

10. prosince si 21 dětí školní družiny napeklo cukroví z lineckého těsta.

Paní učitelka Caputová společně s několika dětmi školní družiny přivítala nové občánky naší obce.

Ve čtvrtek 18. září se 15 dětí školní družiny zúčastnilo rychlostních závodů na kole.

V pondělí 16. června se 18 dětí naší školní družiny zúčastnilo celodenního výletu. Zdolali jsme Loučku, Filipku a Polednou. Děkuji tímto za pomoc při přípravě výletu, doprovod, fotodokumentaci a pomoc panu Martinovi Szturcovi.

6. června odpoledne se 13 dětí školní družiny vydalo do oblasti Nýdku – Gory.

CIMG2948

Dne 29. května zahrálo 16 dětí naší školní družiny rodičům dvě pohádky – Sůl nad zlato a Tři jablíčka.

Ve čtvrtek 22. května se 2 děti naší družiny zúčastnily krajského finále soutěže Superfarmář v Ostravě – Zábřehu.

20. května jsme šli k „Požárníku“ opékat párky. Kromě toho byla zorganizována zdravotnická soutěž jednotlivců se dvěma stanovišti, které se zúčastnilo 18 dětí.

Tento týden proběhla ve školní družině soutěž ve zručnosti jízdy na kole a ti cyklisté, kteří zvládli všechny nástrahy tratě, byli po závodě odměněni:-)

I přesto, že letošní zima nepatřila mezi ty nejstudenější, se žáci navštěvující školní družinu rozhodli nenechat nic náhodě a symbol zimy – Moranu, vynést do říčky Hluchové.

V době zimních olympijských her v Soči uspořádala naše školní družina také družinové olympijské hry. Děti byly rozděleny do šesti družstev a během 14 dnů soutěžily v pěti disciplínách. Nejlepší jednotlivci byli odměněni sladkými medailemi a nejlepší družstvo dostalo malé věcné ceny.

Školní družina měla ve čtvrtek 30. ledna 2014 karneval, kterého se zúčastnilo 23 dětí.

Žáci navštěvující školní družinu si připravili Vánoční pásmo pro děti v MŠ a na I. stupni. Svým vystoupením potěšili také zaměstnance Obecního úřadu a rodiče.

V pátek se nejzdatnější jedinci z družiny vydali na výšlap na Ostrý.

Zde je pár fotek z výletu školní družiny po Nýdku a okolí.

Minulý týden si děti ze školní družiny připravily krátké vystoupení pro rodiče pod vedením p. Olgy Caputové.

Naposledy jsme se vydali na výstavu panenek do muzea Třineckých železáren

Ve čtvrtek po vysvědčení se i ve školní družině konal karneval. Zde je pár momentek….

V naší školní družině se pořád něco děje, takže zde je alespoň pár záběrů ze soutěže O nejkrásnější hračku….

pečení vánočního cukroví