Závody v orientačním běhu

Written by Kamil Ryška on 27.5.2014. Posted in Aktuality ZŠ

V pátek 23. května za slunečného počasí se sešlo v lese „na Prašivé“ 73 dětí  ze čtvrté až deváté třídy. Učitelé nýdecké základní školy jim uspořádali závod v orientačním běhu. Úkolem smíšených skupinek dětí bylo v co nejkratším čase absolvovat barevnými fáborkami vyznačenou trať, která byla dlouhá necelé čtyři kilometry. Cestou však museli najít  charakteristické „orienťácké“ kontroly ve tvaru bílo-oranžového lampionu a  označit si je do průkazky. Děti se pustily do závodu s velkým zájmem a nasazením. Většina  zvládla trať bez problémů jen s malými chybami. Našli se však i takoví, co zabloudili po první kontrole 🙂 Do cíle se, ale vrátili všichni v pořádku.

Žáci tak strávili zajímavý den v přírodě:  připomněli si, jak se správně chovat v lese, v terénu si procvičili práci s mapou, udělali něco pro svou kondici a ve smíšené  skupince si vyzkoušeli týmovou spolupráci. Odměnou jim byla sladkost s ovocným nápojem. A ti nejrychlejší a nejšikovnější v orientaci byli odměněni medailemi.

Děkujeme Sdružení rodičů za odměny pro děti, manželům Bialožytovým za pomoc při sestavování tratě a oddílu orientačního běhu v Třinci za zapůjčení kontrolních stojánků.

Celkové výsledky naleznete ZDE.

Mgr. Dana Španihelová