Zátopkova štafeta 2014

Written by Kamil Ryška on 22.9.2014. Posted in Aktuality ZŠ

Za krásného slunečného počasí se v pátek 19. září pokusili žáci nýdecké školy překonat čas Emila Zátopka v běhu na 10 kilometrů za 29:17 minut. Tato legenda české i světové atletiky vybojovala na Olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 tři zlaté medaile ve vytrvalostních disciplínách – 5 km, 10 km a maratónu.

Na školním hřišti v Nýdku odstartovala závod pěti smíšených štafet Mistryně světa v  orientačním běhu Jana Cieslarová – Bruková. Každá štafeta byla složena z 24 žáků a jednoho vyučujícího. Nejrychlejší štafeta dětí první až páté třídy zaběhla v čase 43:32 minut a dětí šesté až deváté třídy v čase 33:17 minut. Letošní výkony byly lepší více než o dvě minuty.  K dosažení času Emila Zátopka potřebujeme ještě pořádně trénovat 🙂

Jména žáků nejrychlejších na svém úseku dlouhém 400 metrů: 1.třída: Filip Lupták a Agáta Dadaková, 2. třída: Adam Babilon a Aneta Barborová, 3. třída: Šimon Wojnar a Eliška Ruszová, 4. třída: Vlastimil Španihel a Nikola Heczková, 5. třída: Tomáš  Hudzieczek a Jana Stryczková, 6. třída: Marek Bialožyt a Johana Kučerová, 7. třída: Lukáš Dadak a Nikola Mrázová, 8. třída: Patrik Brzuchanski a Klára Cieslarová, 9. třída: Jakub Hota a Nikola Hudzieczková .

Všem účastníkům k dosaženým výkonům blahopřejeme a také děkujeme Sdružení rodičů za poskytnuté občerstvení!

Mgr. Dana Španihelová