Výlet

Written by Kamil Ryška on 28.6.2017. Posted in Aktuality ZŠ

Děti druhého stupně se zúčastnily třídenní vzdělávací exkurze. Navštívili jsme Prachovské skály, Terezín, romantické městečko Litoměřice a gotický hrad Karlštejn.

V Terezíně jsme se zaposlouchali do vzpomínek akademické malířky paní Hoškové, která byla během druhé světové války jako židovka deportována do Terezínského ghetta a následně i Osvětimi. Katakomby z Josefínské doby nás přenesly o několik století zpět. Děti si mohly projít temné chodby a vžít se do atmosféry bojovníků, kteří se připravují bránit svou zem. Nádherný pohled na hrad Karlštejn, který se nečekaně vynořil před našima očima, a následná prohlídka, byly nádhernou tečkou za celým výletem. Počasí nám přálo, nálada byla výborná, myslím, že jsme si to všichni užili a těšíme se na další výlet.

Mgr. Vlasta Khabibullin