Staré Hory

Written by Kamil Ryška on 21.9.2017. Posted in Aktuality ZŠ

Od pondělí 18. září do středy 20. září se zájemci z řad žáků 7. – 9. ročníku zúčastnili návštěvy naší družební školy na Slovensku ve Starých Horách. První den jsme navštívili Španiu Dolinu, vesničku s bohatou historií těžby mědi a stříbra. Žáci si zde rovněž ve staré škole mohli vyzkoušet jak se dříve psalo na břidlicové tabulky nebo pomocí pera namáčeného do kalamáře. Úterní dopoledne jsme strávili ve škole, kde se naši žáci zapojili do výuky a na několika stanovištích si otestovali své znalosti o Evropě. Odpoledne jsme vyrazili na prohlídku Banské Bystrice, kde jsme navštívili památník Slovenského národního povstání a prohlédli si historické centrum. Poslední den naší návštěvy jsme se vydali do turistického centra Donovaly, odkud nás lanovka vyvezla na vrchol Nové Hoľe (1361 m n. m.). Díky nepřízni počasí nebyly výhledy do okolí zrovna ideální, ale i přesto jsme si celou návštěvu skvěle užili a už se těšíme na květen, kdy by nás naopak měli navštívit žáci a učitelé Starých Hor u nás, v Nýdku.