Školní jídelna

Written by Kamil Ryška on 10.9.2015. Posted in Aktuality ZŠ

polevkaV poslední době se objevily informace týkající se přípravy jídel ve školní jídelně z polotovarů. Proti tomuto tvrzení se ostře ohrazujeme!

V naší školní jídelně vaříme jen z čerstvých surovin. Jednotlivé druhy potravin používáme výhradně čerstvé a veškeré druhy připravovaných jídel jako např. jídlobramborová kaše, placky, knedlíky děláme klasicky a týká se to i jídel připravovaných z masa, zeleniny a ovoce. Polotovary používáme jen velmi málo, a to jen takové, které školní jídelna nemůže vyrobit. Připravujeme stravu pestrou a vyváženou, ale jsme také omezeni jak finanční tak nutriční hodnotou jídla. Školní jídelna se řídí výživovými normami, které jsou dány MŠMT a svým složením přispívají ke zdravému vývoji dětí.