Řemeslné hry

Written by Kamil Ryška on 17.4.2015. Posted in Aktuality ZŠ

Nevšední soutěž z hutního prostředí čekala ve středu 15. 4. na účastníky letošních čtvrtých Řemeslných her JUNIOR 2015 v areálu Střední odborné školy Třineckých železáren. Soutěžního klání se zúčastnilo 22 základních škol našeho regionu. V první části žáci z osmých tříd psali znalostní kvíz a v druhé části prokazovali své technické dovednosti v disciplínách elektrotechnik (soutěžní úkol: jednoduché zapojení světelného obvodu), hutník (soutěžní úkol: imitace plnění ingotu roztaveným kovem a ovládání hutního provozu z velína), instalatér (montáž plastového potrubí a napojení na vodní kolo) a strojní mechanik (orýsování, vyřezání, složení a následné zprovoznění letadélka). Naši školu reprezentovali Filip Babilon (v oboru instalatér), Marek Czernek (v oboru hutník), Dominik Pieter (v oboru strojní mechanik) a David Walczysko (v oboru elektrotechnik). Naše družstvo se sice na medailových pozicích neobjevilo, ale hoši alespoň zabodovali v jedné z doprovodných soutěží a získali sladkou odměnu.