Projektový týden

Written by Kamil Ryška on 15.11.2017. Posted in Aktuality ZŠ

Koncem října jsme měli možnost v naší škole přivítat děti našich partnerských škol ze Španělska a Maďarska, které se spolu s námi zapojili do projektu Erasmus +.

Během různých aktivit, soutěží, kvízů a prezentací se 20 dětí a učitelů ze zahraničí spolu s našimi mohli více poznat, procvičit v angličtině, zdokonalit v chápání textů a čtenářské dovednosti a zahrát scénky tradičních českých pohádek. Především však zažili spoustu legrace, blíže poznali jinou kulturu a tradice a mohli prakticky uplatnit své znalosti jazyka i dalších předmětů.

Počasí nám opravdu přálo, proto jsme mohli vzít hosty na Čantoryji, kde z rozhledny obdivovali krásy naší krajiny. Pro některé Španěly to bylo vůbec poprvé, kdy byli v lese!!! Bobová dráha v Mostech jejich nadšení ještě umocnila. Večerní diskotéka a taneční show byla skvělou tečkou za náročným dnem. Naši kluci se skvěle postarali o hudbu, světla a atmosféru. Bylo nás asi 60 dětí a všichni tančili! Všichni žáci partnerských škol se také zapojili do již tradičního závodu Zátopkova štafeta, ve kterém předvedli úžasné výkony. Výsledky našich žáků naleznete ZDE.

Není proto divu, že loučení bylo neskutečně těžké a poslední chvíle spolu jsme strávili zpěvem španělské písně „amigos para siempre“ – přátelé navždycky. Mnozí při tom vytahovali kapesníčky a utírali slzy!

Chtěla bych moc poděkovat rodičům, kteří se zapojili do organizace týdne a ubytovali hosty. Bylo úžasné poslouchat vyprávění našich dětí i hostů, jak spolu trávili večery, povídali si s celou rodinou, hráli hry a poznávali Nýdek a okolí.

Už teď se moc těšíme na další pokračování projektu, kterým je cesta do Německa. Držte nám palce!

Vlasta Khabibullin