Ošetřovné MŠ

Written by Kamil Ryška on 9.12.2021. Posted in Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ

Vážení rodiče,

KHS Moravskoslezského kraje nás dnes informovala o uzavření malého a středního oddělení MŠ (karanténa) z důvodu přímého kontaktu s vyučujícími, kteří jsou COVID pozitivní.

Kontaktům je nastavena 14-ti denní karanténa. Minimální délka karantény je 7 dnů s absolvováním negativního PCR testu nejdříve 5.-7. den od posledního kontaktu s pozitivním (6. prosince 2021). Po 7 dnech od kontaktu mohou absolvovat PCR test kdykoli po dobu karantény, pokud bude test negativní, mohou ukončit karanténu dříve, pokud neabsolvují PCR test, musí být v karanténě 14 dnů.

Krajská hygienická stanice MSK si Vás také dovoluje požádat, jako rodiče / zákonného zástupce rizikového kontaktu, abyste po obdržení SMS zprávy o kontaktu s covid-19 pozitivním využili možnosti sebetrasování. Urychlí to vystavení žádanky na RT-PCR test, neboť tyto případy operátoři řeší prioritně.

Bohužel z důvodu nemoci 3 učitelek MŠ nejsme schopni zajistit výuku pro případně navracející se děti po absolvování PCR testu s negativním výsledkem.

Rodiče mají proto možnost zažádat si o ošetřovné od 9. prosince do 21. prosince 2021. Bližší informace u paní Šimečkové v kanceláři školy nebo na telefonu 558 555 131.

Sledujte prosím stránky školy, budeme zde uvádět případné změny, upřesnění.