No water – no life

Written by Kamil Ryška on 28.5.2024. Posted in Aktuality ZŠ

V rámci projektu Erasmus+ navštívila naši školu ve dnech 11.–17. května  skupina 12 žáků a dvou učitelů z naší partnerské školy ve Španělsku. Tématem byla voda: „No water – no life“.

Celá škola španělské hosty slavnostně přivítala tradičním způsobem a pak už následovala řada úžasných společných aktivit – cesta do zoo v Ostravě, prezentace obou zemí, výšlap na Filipku, exkurze do Osvětimi, opékání párků u Požárníka, očima bači aneb jak se u nás žilo v minulosti, projektové olympijské hry. Ani jsme se nenadáli a vytahovali jsme kapesníčky na osušení slz při loučení.

Celý týden byl fantastický nejen proto, že jsme na chodbách slyšeli stále angličtinu, poznali nové kamarády a jejich zemi, ale hlavně proto, že jsme si uvědomili, že…“škola – je skutečně HROU!“