Krajské kolo OVOV

Written by Kamil Ryška on 13.6.2016. Posted in Aktuality ZŠ

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle s cílem motivovat děti ke sportu na základě vlastní zkušenosti. Během celého školního roku plnili i naší žáci 10 sportovních disciplín. Podle bodového hodnocení bylo možné získat různé úrovně odznaků od bronzového až po diamantový. Ti nejnadanější z jednotlivých ročníků se probojovali ze školního kola do okresního a čtyři z nich Šimon Wojnar, Lukáš Bielan, Vlastík Španihel a Martina Klodová až do krajského kola. To se uskutečnilo za krásného počasí v úžasné sportovní atmosféře na školním stadionu základní školy M. Kudeříkové v Havířově. Na stejném stadionu začínala závodní kariéra olympijské medailistky a mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové, která je hlavním garantem této soutěže v Moravskoslezském kraji. Naši žáci se drželi vedle již zkušených atletických sportovců statečně. V konečném bodovém hodnocení se podařilo získat stříbrný odznak Šimonu Wojnarovi a Vlastíku Španihelovi a bronzový odznak Dankovi Dvořákovi, Tomáši Hudzieczkovi, Veronice Nezbedové a Martině Klodové.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci naší školy a do příštího roku přejeme ještě lepší výkony!

Mgr. Dana Španihelová