Hledání pokladu Duchů starých pirátů

Written by Kamil Ryška on 29.6.2015. Posted in Aktuality ZŠ

Naše celá posádka pirátek a pirátů z první třídy ztroskotala ve středu 24. 6. roku Páně 2015 se svou lodí na ostrově Duchů starých pirátů.

Tušili jsme, že se zde ukrývá poklad, ale neměli jsme k němu klíč. Proto jsme s naší kapitánkou a jejími dvěma pomocnicemi museli najít 30 indicií, které nám měli pomoct k odhalení správného hesla. Prozkoumali jsme tedy celý ostrov, vylezli na palmu, našli láhev v oceánu, potichu prošli kolem chatrčí lidojedů, ulovili velkého divočáka, připravili jsme ohniště, přenesli vodu ze studánky domorodců do našeho tábořiště.

Po těchto a jiných dalších těžkých úkolech jsme zanesli naše indicie k Duchům starých pirátů, kteří nám předali listinu, z níž jsme vyluštili tajné heslo: „Největší poklad na světě je přece kamarádství!!!“ Zapamatovat si toto heslo nebyl pro nás žádný problém, a proto jsme ho svorně a nahlas řekli duchům ostrova. Ti s tímto heslem souhlasili a dali naší kapitánce klíč od truhlice s pokladem, který jsme našli ukrytý hluboko v pralese. Naše nadšení nemělo konce! V truhlici byly trička, zlaťáky, různé barevné drahokamy k snědku, prstýnky pro pirátky, kouzelné míčky pro piráty. Nakonec jsme se připojili k duchům a společně si opekli buřty a chleba, zahráli fotbal a příjemně si poklábosili.

Mgr. Janina Kokotková