Comenius v Nýdku

Written by Kamil Ryška on 6.11.2014. Posted in Aktuality ZŠ

Ve dnech 20. – 24. října naše škola přivítala hosty z partnerských škol, které jsou také zapojeny do projektu „Ve zdravém těle zdravý duch“.  Tentokrát nás navštívili žáci a jejich učitelé z Norska, Dánska a Španělska.

Po slavnostním zahájení a přivítání hostů chlebem a solí jim žáci naší školy zahráli a zatančili v nádherných národních krojích „Kalamajka“.  Následoval výšlap na Čantoryji, odkud měli z rozhledny možnost vidět celé okolí. Hosté byli uchváceni nádherným výhledem a tím, jak je každá země jiná a originální. Odpoledne jsme ve skupinách hovořili o šikaně a prevenci.  Děti také připravily krátkou scénku na toto téma. Další dny se hosté zapojili do vyučovacího procesu.  Kromě hodiny hudby a keramiky, kterých se zúčastnili, nám také představili své země, města a školy.  Protože pracovním jazykem byla angličtina, tak to tady celý týden vypadalo, jako bychom byli v Anglii. Dokonce i prvňáci a druháci nás zdravili pozdravem „Hello!“ Během „Comenius olympijských her“, kde smíšené týmy soutěžily nejen ve sportovních disciplínách, ale také v logickém myšlení, zdravovědě, poznání přírody a všeobecných znalostech, si děti užily spoustu legrace.Navzdory nepříznivému počasí jsme si to všichni moc užili a věříme, že i pro hosty to byl nezapomenutelný týden.

Jsme nadšení, že díky tomuto projektu se děti mohou zdokonalit v angličtině, poznat jiné země, navázat kontakty s novými kamarády a s dalšími zeměmi, udělat něco pro to, aby byl „ Ve zdravém těle zdravý duch“.

Vlasta Khabibullin